Oczyszczanie skóry – najważniejszy krok w pielęgnacji

Nasza skóra codziennie narażona jest na czynniki zewnętrzne, które przyczynić się mogą do zanieczyszczenia skóry – smog, kurz czy spaliny samochodowe. Do tego niedokładnie zmyty makijaż i zaniedbania w pielęgnacji – to przepis na zaskórniki i niedoskonałości na twarzy. Warto zatem pamiętać, że dokładne oczyszczanie to podstawa!

3 kroki oczyszczania skóry

Nie każdy z nas wie, że zarówno wieczorne, jak i poranne oczyszczanie twarzy jest równie ważne. Zaczynając dzień, warto sięgnąć po delikatny żel do mycia twarzy, który nie zmieni pH skóry. Twarz warto także przemyć płynem micelarnym lub tonikiem, który skutecznie usunie nadmiar sebum oraz oczyści twarz z zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu i pościeli.

Przy wieczornym demakijażu warto zastosować wieloetapowy proces oczyszczania skóry, który zapewni nam jak najlepszy efekt. Sięgajmy po produkty, które skutecznie rozpuszczają resztki makijażu, nie podrażniając przy tym delikatnej skóry. Etap demakijażu warto powtórzyć dwukrotnie, by mieć pewność, że całość makijażu została rozpuszczona.

W pielęgnacji warto także wdrożyć nawyk peelingowania skóry. Peeling, ze względu na swoje właściwości i składniki aktywne, głęboko oczyszcza skórę, złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie produktów pielęgnacyjnych. Stosujmy go przynajmniej raz w tygodniu, lecz nie częściej niż 3 razy.

Ostatnim etapem oczyszczenia powinno być przemycie twarzy tonikiem, który przywróci naturalne pH i pozwoli skórze przygotować się na nałożenie kremu.

Po prawidłowym oczyszczeniu skóry warto użyć aktywnego serum nawilżającego z zawartością kwasu hialuronowego. Następnie zamykamy pielęgnację kremem odpowiednio dostosowanym do naszego typu skóry. Jeśli mamy problem z suchością i wrażeniem naciągnięcia, warto wybrać krem do skóry odwodnionej. Jeśli zaś mamy skórę naczynkową, dojrzałą lub z przebarwieniami, zaopatrzmy się w kremy, które pomogą nam zregenerować podrażnioną skórę i zapobiec dalszym oznakom starzenia.

Płyn micelarny SHECELL dermatologic

Płyn micelarny SHECELL dermatologic dla skóry wrażliwej dokładnie usuwa zanieczyszczenia oraz wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Dzięki zawartości składników wzbogaconych w kompleksy roślinne oczyszcza skórę bez podrażnień oraz przywraca naturalne pH. Produkt przeznaczony jest do codziennego stosowania i sprawdzi się u osób ze skórą zmęczoną i podatną na stres, przywracając jej naturalne nawilżenie i ukojenie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *