Zadbaj o skórę po lecie!

Mocne słońce, woda morska, zaniedbania w pielęgnacji – to wszystko może skutecznie przełożyć się na niekorzystny wygląd, przebarwienia i odwodnienie naszej skóry. Nawet jeśli zdarzy Ci się na chwilę zapomnieć o pielęgnacji – nic straconego! Jest kilka kroków, dzięki którym przywrócisz skórze blask po intensywnym lecie.

Podstawy pielęgnacji skóry

Zapominając o kosmetykach ochronnych i nawilżających przy dużym słońcu, narażamy naszą skórę na wysuszenie, a co za tym idzie – na zmniejszenie jej jędrności i elastyczności. Gdy jest ciepło, bardziej się pocimy i szybciej tracimy wodę, dlatego tak ważne jest nawadnianie się od wewnątrz poprzez picie wody oraz na zewnątrz dzięki odpowiednim kremom, emulsjom i olejkom nawilżającym.

Warto pamiętać, że łatwiej jest przeciwdziałać, niż leczyć. W celu przywrócenia skórze odpowiedniego nawodnienia i elastyczności potrzebujemy czasu i systematyczności w jej nawilżaniu.  Wybierajmy więc kremy, które wzmocnią strukturę naskórka, stworzą ochronę i przywrócą odpowiednie nawilżenie. Pamiętaj także, aby zawsze sięgać po produkty z filtrami UVA i UVB, które skutecznie ochronią przed poparzeniami i przebarwieniami słonecznymi.

SHECELL dermatologic dla skóry odwodnionej

W celu nawilżenia, wygładzenia i uelastycznienia skóry warto sięgnąć po pielęgnację dedykowaną skórze odwodnionej. Krem SHECELL dermatologic skóra odwodniona wykazuje właściwości nawilżające, przy czym pozostawia przyjemne uczucie delikatnego i aksamitnego filmu ochronnego. Zawarty w kremie biopolimer DIBUSHILED PRO-HEAL TM oraz Glycofilm® 1.5P tworzą na skórze tarczę 3D, chroniącą skórę przed niekorzystnym działaniem środowiska zewnętrznego. Nowoczesne filtry UVA i UVB przyczyniają się do ochrony przed promieniowaniem UV.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *