Skóra sucha, a odwodniona – czy to to samo?

Wiele z nas boryka się z suchą lub odwodnioną skórą. Przyczynami mogą być między innymi: źle dobrana pielęgnacja, nadmierna ekspansja słoneczna czy zaburzenia w utrzymywaniu prawidłowej ilości wody w naskórku. Objawami tego mogą być m.in. przesuszenie skóry, uczucie ściągnięcia czy podrażnienie. Ten problem może dotknąć każdego, warto więc dowiedzieć się, czym różni się skóra sucha od odwodnionej oraz jak możemy temu przeciwdziałać.

Skóra sucha czy odwodniona?

Skóra sucha i odwodniona to dwa różne zjawiska. Pierwszy z nich jest typem skóry powstającej w wyniku genów, nie mamy zatem wpływu na posiadanie takiego typu skóry. Najlepszym sposobem, by uzupełnić braki w płaszczu lipidowym i znieść uczucie suchości, jest dobieranie odpowiednich kremów nawilżających.

Skóra odwodniona zaś charakteryzuje się uczuciem suchości i ściągnięcia, pojawiają się przebarwienia, a także może wystąpić poszarzenie skóry. Pojawia się ona w wyniku zaniedbania pielęgnacyjnego i nieodpowiedniego odżywiania.

Jak pielęgnować skórę?

Zanim wybierzemy odpowiedni krem, warto zaopatrzyć się w peelingi – mechaniczne bądź enzymatyczne. Stosujmy je w chłodniejsze dni, zaś kiedy jest ciepło i skóra jest bardziej narażona na promienie słoneczne, twarz warto oczyszczać kwasem mlekowym, który skutecznie nawilży oraz usunie zaskórniki. Przy trądziku lepiej sprawdzi się kwas migdałowy a przy przebarwieniach – kwas azelainowy.

SHECELL dermatologic dla skóry odwodnionej

SHECELL dermatologic posiada w swojej bazie produktów kremy dostosowane do wszystkich rodzajów skóry. Znajdziemy w nich między innymi, krem do skóry naczynkowej, odwodnionej, atopowej suchej i bardzo suchej czy z widocznymi przebarwieniami.

SHECELL dermatologic do skóry odwodnionej sprawdzi się w przeciwdziałaniu problemom skórnym takim jak: suchość czy szorstkość. Przywróci skórze naturalny blask i da ukojenie na długi czas oraz odbuduje zniszczoną strukturę naskórka. Zawarty w kremie komponent DIBUSHIELD PRO-HEAL™ przyczynia się do tworzenia trójwymiarowej siatki 3D, która chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska. Na zminimalizowanie zaczerwienień, regenerację i mocne nawilżenie mają wpływ zawarte w kremie alantonina, pantenol, olej szafranowy oraz hydromocznik.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *